Konec roku - bilancování!

Vážení příznivci fotbalu a FC Křimice.

Náš klub má za sebou první sezónu. Upřímně řečeno, všichni jsme si ji představovali trošičku jinak a před rokem asi nikoho nenapadlo, co nás v roce 2020 čeká a potká. Dvakrát jsme museli přerušit tréninky i soutěže! Jsme moc rádi, že jsme se i po druhé fotbalové pauze opět "rozjeli", ač ve velmi přísném režimu. Těší nás, že děti na sobě pracovaly i během doby, kdy jsme nemohli být společně na hřišti.

Ale rok 2020 nebyl jen rok COVIDu. Byl to rok, kdy jsme fotbal v Křimicích oblékli do modro-bílé barvy. Naši muži drží první příčku v tabulce 1.B třídy, náš gólman vede i statistiku s nejméně vstřelenými góly na zápas. Úspěch jsme zaznamenali i u žáků. Jak starší, tak mladší žáci postoupili do krajské soutěže. Zde zatím sbírají zkušenosti a i přes svůj mnohdy výrazně nižší věk, statečně bojují se soupeři. Velmi nás těší, že jsme mohli otevřít brány klubu i pro nejmladší kategorii dětí. Počet našich členů se tak opět po roce rozrostl. Právě děti jsou základem úspěšného klubu a tak oceňujeme přístup trenérů i rodičů. 

Hned s prvními dny roku jsme se pustili do zvelebení areálu, který máme pronajatý od TJ Sokol Křimice. Kompletně jsme zrenovovali sprchy a zázemí šaten. Dále jsme vystavěli dvě tribuny, opravili sezení pro fanoušky a celkově jim tak zpříjemnili sledování fotbalových zápasů. Postupně se snažíme zvýšit i kvalitu hrací plochy. Ta je každý den téměř plně obsazena a celková údržba představuje jednu z nejvyšších položek ve financování. Děkujeme MO Křimice a městu Plzeň! Zároveň děkujeme MO Radčice za významnou pomoc při zakoupení nových fotbalových branek. Bezpečnost "našich dětí" je na prvním místě!

Hodně nás toho ale ještě čeká. Abychom splnili požadavky na krajskou soutěž, musíme vybudovat minimálně dvě nové kabiny. Musíme vytvořit i zázemí pro nové členy. Naším cílem je vytvořit příjemné prostředí pro všechny - pro hráče, rodiče i návštěvníky.

Co říci na závěr? Na závěr roku musíme hlavně poděkovat. Chceme velmi poděkovat všem rodičům, kteří neúnavně organizují svůj čas, aby mohli vozit či doprovázet své děti na tréninky či zápasy. Děkujeme našim trenérům, kteří trénují po práci, víkendy tráví na střídačkách a to vše bez nároku na honorář. Zvláštní poděkování míří i našim podporovatelům a sponzorům i všem ostatním nadšencům, kteří nám pomáhají. Bez nich by nebylo možné fungovat. Poděkování ale musí zamířit i směrem k hráčům samotným - společně a úspěšně! Toto heslo asi nejlépe vystihuje první rok, který jsme společně nejen na trávníku prožili.

Přejeme Vám hodně zdraví, hodně sportovních zážitků a úspěšný rok 2021.

 

Šťastné a fotbalové!

 

Vedení FC Křimice z.s.